REKLAM ALANI

(160x600px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
REKLAM ALANI

(160x600px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Gelibolu Haber TV

Ülgür Gökhan’a “AF” Çıktı

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
Ülgür Gökhan’a “AF” Çıktı
140
22 Kasım 2021 - 13:12
REKLAM ALANI

(300x250px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

4 yıldır Çanakkale 18 Mart deniz Zaferi törenlerine Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’ın talimatı ile alınmayan Ülgür Gökhan, geçtiğimiz hafta Çanakkale Boğaz Köprüsünde “Son Tabliye Montaj töreninde” Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan ile hatıra fotoğrafı çektirdi.

7 Haziran seçimleri sonrası HPD barajı aştığı için Cumhuriyet Meydanında halka pilav dağıttığı gerekçesi ile adı “pilavcı Başkan’a” çıkan Ülgür Gökhan, AKP’liler tarafından HDP ve PKK ile ilişkilendirilmişti.  Hatta; Çanakkale’ye gelen şehit cenazesinde linç girişimine maruz kalan Ülgür Gökhan’a, bu girişimi AKP gençlik kollarının organize edildiği CHP’lilerce ileri sürülmüştü.

ÜLGÜR GÖKHAN NEREDEYE KOŞUYOR?

4 yıl önce AKP’nin hedef tahtasında yer alan fakat son 6 ayda AKP’lilere yakınlaşması ile dikkat çeken Çanakkale Belediye Başkanı Ülgür Gökhan, AKP Grup Başkan Vekili Bülent Turan’ın makam otosuna binmesinin ardından, şimdide kendisini 4 yıldır 18 Mart törenlerine aldırmayan Cumhurbaşkanı Recep Tayip Erdoğan ile poz verdi. Geçtiğimiz hafta Çanakkale’ye gelen Cumhurbaşkanının programını adım adım takip eden Ülgür Gökhan, Çanakkale Boğaz Köprüsünde “Son Tabliye Montaj töreninde” Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan ile hatıra fotoğrafı çektirdi. Çanakkale Milletvekilleri Bülent turan ve Jülide İskenderoğlu’nun da yer aldığı fotoğraf hem CHP kanadında hem de AKP kanadında olay oldu.

ÜLGÜR GÖKHAN’IN ELEŞTİRİ ALAN ÜSLUBU

Çanakkale Belediye Başkanı CHP’li Ülgür Gökhan’ın 5 Ekim 2017 yılında yapılan Belediye meclis toplantısında AK Parti Grup Başkanvekili Av. Tülay Ömercioğlu’na sarf ettiği sözler olay olmuştu. AK Parti Meclis Üyesi Tülay Ömercioğlu, Belediye Meclis toplantısında CHP’nin delege seçimlerinde yaşanan usulsüzlükleri hatırlatmıştı. Seçimlerde sandık görevlisinin 3 kez oy kullanması nedeniyle seçimin iptal edildiğini hatırlatan AK Partili üye, Ülgür Gökhan’ın sert tepkisine maruz kalmıştı. Belediye Başkanı Ülgür Gökhan, kadın meclis üyesine “Kendi işinize bakın. Size ne? Bakın iş başka yere gidecek. Size ne? Karışmayın. Bu nasıl belediye meclisi yahu. Kesin! Mikrofonu kapattırmayın bana! Kesin! Ahlaklı olun! Konuyu kapatın.. Arkadaşlar mikrofonu kapatın.. Otur yerine.. Çıkarken bağırma!” diye bağırmıştı.

“ONU ÇANAKKALE’DE KONUŞTURMAYACAĞIM” DEMİŞTİ

Gökhan’ın sözleri üzerine partisinin grup toplantısında konuşma yapan Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Onu Çanakkale’de konuşturmayacağım” demişti. Erdoğan şunları söylemişti; “”Bakın şimdi Çanakkale’nin Belediye Başkanı ciddi bir terbiyesizlik yaptı. Hani bunların kadınlara saygısı vardı? Seçilmiş bir meclis üyesini sesini kes, çık konuşma… Sen bunu nasıl dersin? Sen bunu mu yaptın? 18 Mart geliyor. Ben şimdiden talimatı verdim. Bu belediye başkanını 18 Mart’ta Çanakkale törenlerinde konuşturmayacaksınız. Oradaki düzenlemenin faili hükümettir. Havalimanına gelip karşılama bizi. Önce demokrasi terbiyesini bilmen lazım! Kalkıp da orada bir hanımefendiye sen bu şekilde saygısızlık yaparsan, onu salondan kovarsan, kusura bakma biz de sizi kovulması gereken yerden kovarız.”

4 YILDIR 18 MART TÖRENLERİNE ALINMAMIŞTI

Bu sözlerin üzerinde 4 yıl geçti. 4 yıl boyunca Çanakkale Halkının temsilcisi  Belediye Başkanı Ülgür Gökhan 18 mart törenlerine alınmadı. 4 yıldır süren gerilim, Ülgür Gökhan’ın Bülent Turan’ın makam otosuna binmesi ile yumuşamıştı. Son olarak Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’ın katıldığı Çanakkale Boğaz Köprüsü “Son Tabliye Montaj” töreninde Ülgür Gökhan’ın protokolde yer alması dikkat çekti. Tüm gözlerin üzerine çevrildiği Tayyip Erdoğan’ın elini sıkan, daha sonra hatıra fotoğrafı çektiren Ülgür Gökhan AKP ile tüm buzları eritmiş oldu.

“PİLAVCI BAŞKAN” OLDU “CANIM BAŞKAN”

Ülgür Gökhan’ın son 6 ayda AKP ile buzları eritmesi Çanakkale’de tüm çevrelerce dikkat çekiyor. Daha önce AKP’nin hedef tahtasına koyduğu, 7 Haziran seçimleri sonrası HPD barajı aştığı için Cumhuriyet Meydanında halka pilav dağıttığı için adı “pilavcı Başkan’a” çıkan Ülgür Gökhan son günlerde AKP’lilerin sık sık görüştüğü tek CHP’li isim oldu. Dağıttığı pilav yüzünden başta Bülent turan olmak üzere AKP’liler tarafından, HDP ve Terör örgütü PKK ile ilişkilendirilen Ülgür Gökhan birde şehit cenazesinin geldiği Çanakkale hava alanında linç girişimine uğramıştı. CHP’liler bu girişimin AKP gençlik kolları tarafından organize edildiğin ileri sürmüştü. Geçmişin aksine AKP’nin sıcak temaslar kurduğu Ülgür Gökhan’a karşı değişen tutum Çanakkale7de herkesin dikkatini çekiyor. CHP içerisinde bir kanat ise Ülgür Gökhan’ın AKP’liler ile yakın temasında rahatsız. Bu durumu sert bir dille eleştiren bazı CHP’liler Ülgür Gökhan’ın parti Genel Merkezinin politikaları ile çeliştiğini ileri sürüyorlar.

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
REKLAM ALANI

(336x280px)

Anasayfa Sağ Bloka Esnek veya Sabit ölçülerde SINIRSIZ reklam alanını şablon olarak ekleyebilirsiniz. Şuan örnek olarak sadece 2 reklam kullanıldı.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.